Лізинг - що це таке і що він включає в себе?

Лізинг - що це таке і що він включає в себе?

Лізинг асоціюється насамперед із підприємцями та купівлею автомобіля. І справді, лізинг для компаній дуже популярний, особливо при купівлі автомобіля. Однак варто знати, що лізинг відкриває набагато більші можливості. Але почнемо з самого початку: що таке лізинг? Хто може це отримати? Ми пояснюємо.

Лізинг - що це таке?

Лізинг - це форма фінансування покупок, при якій орендар може використовувати конкретний предмет без необхідності його купівлі . Натомість він платить так звані лізингові розстрочки. На прикладі автолізингу сторона, що фінансує (орендодавець), купує обраний лізингоотримувачем автомобіль, а потім передає його йому в користування під заставу регулярних платежів у розстрочку.

Умови використання автомобіля, включно з усіма щомісячними витратами, зазначені в договорі лізингу. Оформити таке фінансування можна в офісі лізингодавця або скористатися зручним онлайн-лізингом. У разі другого варіанту ви обираєте транспортний засіб онлайн, у такий самий спосіб надсилаєте заявку і чекаєте на рішення.

Кому належить орендований автомобіль?

Важливо зазначити, що орендар не є власником автомобіля протягом строку дії договору, але може стати ним після його припинення . У разі найбільш часто надаваного виду лізингу - оперативного, сторона, що фінансує, надає можливість придбання транспортного засобу. Це не є обов'язковим - після закінчення строку дії договору орендар має можливість:

  • придбання орендованого автомобіля у власність,
  • оренда іншого предмета,
  • повна відмова від служби.

Останнє рішення користується неабиякою популярністю, оскільки дає змогу кожні кілька років насолоджуватися новим автомобілем. "Кожні кілька років", оскільки договори лізингу зазвичай укладаються на термін 24-72 місяці . Таким чином, ви навіть можете їздити на зовсім іншій машині мрії кожні 2 або 3 роки.

Види лізингу

В Україні існує три основні види лізингу: операційний, фінансовий і споживчий. Давайте обговоримо кожен із них по черзі:

Операційний лізинг - що це?

Операційний лізинг є найбільш часто надаваною формою фінансування в Україні. Характеризується тим, що орендодавець зберігає за собою право здійснювати списання амортизації оскільки, як ми вже згадували раніше, він є власником предмета лізингу до моменту його придбання. Таким чином, він залишається в реєстрі основних засобів компанії, що фінансує. Однак орендар може включити до складу неоподатковуваних витрат значну частину витрат, пов'язаних із використанням обраного об'єкта, наприклад:

  • повна лізингова розстрочка,
  • Початкова плата,
  • витрати на огляди, ремонт, заміну деталей,
  • витрати на купівлю палива - що, звісно, стосується і лізингу автомобіля.

Фінансовий лізинг - що це?

Фінансовий лізинг відрізняється від оперативного лізингу тим, що орендар може здійснювати амортизаційні відрахування, оскільки він вводить предмет лізингу до складу основних засобів підприємства . А після закінчення договору лізингу майно автоматично переходить у власність колишнього лізингоотримувача, тож необхідності в його купівлі немає.

Перелік витрат, які можна включити до витрат на ведення бізнесу, тут коротший, ніж у випадку зі споживчим лізингом. Він обмежується відсотковою частиною лізингової розстрочки. Що не менш важливо, у випадку фінансового лізингу підприємець зобов'язаний заздалегідь сплатити ПДВ за предмет договору.

Споживчий лізинг - що це таке?

Останній вид лізингу, який ми обговорюємо, - це споживчий лізинг, який по суті є підвидом оперативного лізингу. Він відрізняється тим, що адресований приватним особам, а не підприємцям . Тому саме фінансування можна використовувати, не маючи бізнесу.

Цікавий факт: споживчий лізинг доступний в Україні тільки з 2011 року. Можливо, саме в цьому причина постійної хибної думки, що лізинг - це форма фінансування, доступна тільки підприємцям.

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Прийняти