Найчастіше позичальники кредитної позики не можуть своєчасно виконувати свої обов'язки з різних причин. У цьому випадку не найкращим рішенням є ігнорування вимог від фінансових установ, відповідно, слід шукати методи позбавлення від боргу. Найкраще намагатися розв'язувати цю проблему напряму з банком, наприклад домовитися про реструктуризацію. Юристи фінансової компанії "Довіра" радять робити перекредитування, якщо поточні умови оформленого договору з банком пом'якшуються на користь боржника.
Який банк підходить для перекредитування?
Якщо боржнику за кредитною позикою вдається порозумітися з банком, перед яким і виник цей борг, то в такому разі є можливість відкрити нову позику або змінити умови старої для перекредитування. Далі вже йдуть питання конкретних випадків, однак найрозумнішим кроком буде спершу дізнатися, чи дає банк подібну опцію взагалі. Важливо робити це ще до того, як буде оформлено саму позику.
Конкретними умовами, що переглядаються на користь боржника, є пролонгація позики та зменшення платежів за один місяць. Також можливе збільшення обсягу щомісячного внеску, якщо боржник знайшов можливості оперативно погасити свій борг. Щодо пошуку конкретного банку для перекредитування, то тут краще орієнтуватися на ті установи, які мають великий пакет пропозицій з кредитування, тобто вони розуміють процедури, які дають змогу позбутися боргів за кредитами, бо цей процес є перевіреним і налагодженим.
Що слід просити в банку для перекредитування?
Тут немає універсальної відповіді, тому що все залежить від положень конкретного договору. Але можна приймати як готові схеми, так і особисті пропозиції від банку. Новий кредит має містити зменшені ставки, без оплати зі страхування для додаткової економії. Також компанія "Довіра" рекомендує не включати в договір штрафи за погашення кредиту ще до встановленого терміну.