Мікропозики стають дедалі популярнішими серед населення, МФО охоче дають гроші в борг, навіть тим клієнтам, яким відмовляють у банках. Процес оформлення і пакет документів у МФО набагато простіший, гроші можна отримати швидко і легко. За всім цим ховається фінансова пастка, на мікропозики можна банально "підсісти". Позичальник не встигає озирнутися, як на ньому "висять" кілька мікропозик під відчутний відсоток, і левова частка зарплати йде на погашення боргів. А сам борг і не планує спливати, адже мінімальні щомісячні платежі покривають відсотки та комісії і практично не зменшують тіло кредиту. Гасити мікропозики має сенс одразу і всією сумою. Розглянемо варіанти, як позбутися боргу за мікропозиками та полегшити тягар фінансової кабали.
Якщо прострочень за платежами в МФО немає і у вас позитивна кредитна історія - є сенс звернутися в банк для оформлення рефінансування. Більшість великих банків мають зараз програми, що дають змогу об'єднати всі кредити і позики, знизити загальне фінансове навантаження, знизити відсоток і платіж. Повторимося, що варіант має право на життя тільки за відсутності прострочень, інакше банки вам відмовлять, а це лише погіршить ситуацію і знизить кредитний рейтинг.
Хорошим варіантом може стати звернення до рідних або друзів по допомогу. Перед тим як поговорити з близькими, ретельно підготуйтеся. Зберіть інформацію за всіма вашими боргами, зв'яжіться з МФО й уточніть повні суми щодо закриття кредитів. Прикиньте, яку суму щомісяця ви зможете повертати кредитору, на який термін ви проситимете позичити кошти, складіть попередній графік. Спілкуючись із вашим потенційним позикодавцем викладайте всі карти, не намагайтеся замовчувати проблему, чесно і відкрито розкажіть про ситуацію, що склалася. Це допоможе привернути до вас людину і створить атмосферу довіри. Зафіксуйте факт позички документально, за необхідності запропонуйте в заставу будь-яке рухоме або нерухоме майно, так кредитору буде спокійніше, а ви з більшою ймовірністю отримаєте необхідну суму грошей, під низький відсоток або навіть без відсотків.
Ще одна чудова можливість знайти потрібну суму - звернутися до роботодавця. Якщо ви на хорошому рахунку в колективі і стосунки з начальством у порядку, така позика може стати найвдалішим рішенням. Зверніться із заявою до керівника, чітко і коротко опишіть мету позики. Великий плюс такого виходу зі становища - відсутність відсотків, гнучкий графік повернення грошей і можливість віддавати борг одразу після заробітної плати.
Рішенням може стати також звернення за кредитом до незнайомих людей, які дають великі суми в борг і спеціалізуються на цьому. Поговоріть із друзями та колегами, напевно, вони підкажуть своїх знайомих, хто зможе вам допомогти. Або зверніться на платформи Р2Р в Інтернеті. Термін Р2Р походить від англійського person-to-person, тобто кредитування однієї фізичної особи іншою. Майданчик Р2Р виступатиме посередником в угоді та допоможе убезпечити вас обох, за це він стягує певний відсоток від угоди.
Виходом може стати продаж майна, побутової або цифрової техніки, меблів та інших цінних речей. Або здача в оренду будь-якого рухомого чи нерухомого майна: квартири, дачі, гаража, ділянки, автомобіля, мотоцикла, човна.
Усі перераховані вище шляхи розв'язання питання із закриттям позик МФО фінансово вигідніші, бо мають нижчий відсоток або навіть є безвідсотковими. До того ж, ви впливаєте на графік платежів і термін позики в будь-якому вигляді, що допоможе підібрати необтяжливий платіж і термін, зручний вам.